Büro Memur-Sen’ in Genel kurulunda Genel Başkanlığa seçilen Yusuf YAZGAN ve yeni yönetimine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdik.

Başkan TOPBAŞKAYA; şeflerin idareci pozisyonunun ilk adımı olduğunu ancak maaş ve özlük hakları yönünden yetersiz durumda olduklarını belirtti. Toplu Sözleşme sürecinde şeflerin özel hizmet tazminatların 10 puan artırıldığını ancak bunun şeflerle müdürler arasındaki uçurumun azaltılmasının imkansız olduğunu söyledi. Kurumda Maliye Bakanlığında olduğu gibi uzmanlık vb. kadroların ihtisas edilmesi gerektiğini belirterek, sendikalardan bu konuda destek istedi. 

Genel Başkan YAZGAN ise kamu kurumlarında çalışan şeflerin maaş ve ücretlerinin adaletsiz olduğunu belirterek, bu konuda teklifler hazırladıklarını söyledi. Şeflerin özel hizmet tazminatları ve ek ödeme oranları yükseltilerek uğradıkları maaş adaletsizliği giderilmelidir. SGK personellerinin uzmanlaşması yönünde adımların bir an önce başlaması gerektiği ifade ederek, bu durumun gerçekleşmesi halinde adaletsizliğin bir nebze de olsa giderilebileceğini belirtti. Dünyayı etkisi altına alan, Türkiye’nin de içerisinden geçmekte olduğu koronavirüs sürecinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) personelinin tarihi bir görevi yerine getirdiğini belirten Genel Başkan YAZGAN, yaptığı görevin bilincinde olan Sosyal Güvenlik Kurumu personeline teşekkür etti.

Ziyarette Dernek Başkanı Aygen TOPBAŞKAYA, yönetim kurulu üyeleri Ali OKCU, Osman İREZ ve Ali ONUR katıldı.

Genel Başkan Yusuf YAZGAN başta olmak üzere yeni yönetim kurulu üyeleri misafirperverliklerinden dolayı teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.